Na rozmezí tří krajů vypukl lesní požár, hasit ho pomáhal policejní vrtulník

24.07.2018
Požár lesního porostu u Tisu u Blatna zaměstnal v sobotu po poledni jednotky hasičů ze tří krajů. Zpozorovaný požár nahlásil pilot hlídkového letadla v oblasti na rozhraní krajů u Chyše na Karlovarsku. Hořící les na rozloze 200×200 metrů hasiči nalezli u obce Balková nedaleko Tisu u Blatna. Hořelo ve strání, která nebyla dostupná pro hasičkou […]

Požár lesního porostu u Tisu u Blatna zaměstnal v sobotu po poledni jednotky hasičů ze tří krajů. Zpozorovaný požár nahlásil pilot hlídkového letadla v oblasti na rozhraní krajů u Chyše na Karlovarsku.

Hořící les na rozloze 200Ă—200 metrů hasiči nalezli u obce Balková nedaleko Tisu u Blatna. Hořelo ve strání, která nebyla dostupná pro hasičkou techniku. Bylo nutné použít větší množství hadic pro dopravu vody na místo požáru. Velkým problémem bylo zajištění místa, kde by mohli hasiči doplňovat požární vodu.

S ohledem na velmi suché podloží v místě požáru hasiči povolali na pomoc vrtulník s hasicím vakem. Čerpací stanoviště pro plnění vaku hasiči zřídili nedaleko dětského tábora v Čichořicích. Likvidace požáru trvala až do večerních hodin, v průběhu zásahu byl vyhlášen druhý poplach požárního poplachu, na místě zasahovali hasiči z Karlovarského, Ústeckého a Plzeňského kraje.

Podle přesného místa zásahu nakonec patřil požár do Plzeňského kraje. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru je nedbalostní chování, odhadnutá škoda je 50 tisíc korun.

Přečteno 3x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík