Po domě se šířil zápach chemikálií, v bytě objevili kriminalisté varnu drog

7.05.2018
Kriminalisté z brněnského toxi týmu získali operativním šetřením informace o výrobě pervitinu, která měla probíhat v centru města. Do bytu vtrhli minulý týden v době, kdy byla výroba v plném proudu. Na elektrickém vařiči probublávala tekutina ve skleněné baňce, která byla propojena s destilačním válcem. Při domovní prohlídce byli zadrženi dva muži (29 a 42 […]

Kriminalisté z brněnského toxi týmu získali operativním šetřením informace o výrobě pervitinu, která měla probíhat v centru města.

Do bytu vtrhli minulý týden v době, kdy byla výroba v plném proudu. Na elektrickém vařiči probublávala tekutina ve skleněné baňce, která byla propojena s destilačním válcem. Při domovní prohlídce byli zadrženi dva muži (29 a 42 let) přímo u výroby, třetí muž (52) byl zadržen v další místnosti.

Do protokolu uvedl, že se na výrobě pervitinu nepodílel, ale opravoval si kolo. Připustil, že po výrobě drogy většinou uklízel. Podle dalšího šetření se však ukázalo, že dvaačtyřicetiletému Brňanovi, který byl za drogovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen, zdatně pomáhali při výrobě oba spolubydlící. Jeden převážně sháněl léky, druhý přispěl zajištěním laboratorního skla.

Zajistili jsme celkem 140 položek, kompletní varna bude ještě podrobena znaleckému zkoumání. Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí v případě prokázání viny u soudu hlavnímu „výrobci“ desetiletý pobyt ve vězení, jeho pomocníkům pak trest poloviční. Všichni tři jsou stíháni vazebně.

Přečteno 10x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík