Požár v areálu bývalé Tesly v Hradci Králové zaměstnal pět jednotek hasičů

4.09.2018
Při požáru byla zraněna jedna osoba, zaměstnanci se stihli včas evakuovat. Škoda způsobená ohněm byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun. Požár výrobní technologie v areálu bývalého podniku Tesla byl oznámen na krajské operační a informační středisko v pondělí 3. 9. 2018 v 19:43 hod. Areál sídlí v Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého. Požár […]

Při požáru byla zraněna jedna osoba, zaměstnanci se stihli včas evakuovat. Škoda způsobená ohněm byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun.

Požár výrobní technologie v areálu bývalého podniku Tesla byl oznámen na krajské operační a informační středisko v pondělí 3. 9. 2018 v 19:43 hod. Areál sídlí v Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého. Požár vznikl v nejvyšším, čtvrtém patře budovy, kde se v tu chvíli nacházeli zaměstnanci ve výrobě. Všechny osoby se stihly před rozšířením požáru evakuovat, ale došlo ke zranění jednoho člověka, kterého si převzali do péče záchranáři.

Hasiči zahájili hned po svém příjezdu průzkum zasaženého objektu. Kvůli tomu, že se v budově nacházely různé chemikálie a při požáru hořelo větší množství různých materiálů, musel probíhat zásah v dýchací technice. I z toho důvodu byl na místo zásahu povolán protiplynový kontejner, kde mají hasiči v zásobě dostatek dýchací techniky, kterou si průběžně po dobu zásahu vyměňovali.

Dalšímu šíření plamenů zabránili hasiči před 21. hodinou, kdy byla ohlášena lokalizace požáru. Jednotky poté objekt procházely, kontrolovaly a vyhledávaly možná další skrytá ohniska. Takto například kontrolovala skupina hasičů z automobilového žebříku střechu objektu i za pomoci termokamery. Ještě o půlnoci nebyla ohlášena kompletní likvidace požáru. Celý prostor byl nuceně odvětrán pomocí přetlakové ventilace a na dohlídku zde zůstala dobrovolná jednotka z Třebše. Objekt byl předán majiteli, kterému byl nařízen 24 hodinový dozor nad požářištěm.

U požáru zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a ze stanice Hradec Králové – Pražská. Dále byly k zásahu povolány jednotky SDH Třebeš, Plácky a Malšova Lhota. Jednotky SDH Svinary a Plačice držely zálohu na stanici.

Úterním dnem pokračovalo vyšetřování příčiny požáru v areálu bývalého podniku Tesla v Hradci Králové. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že příčinou požáru bylo vznícení hořlavých par látky užité v technologickém procesu. Vznícení bylo zapříčiněno elektrostatickým výbojem.

Výše škody zůstala vyčíslena na 5 milionech korun. Denní světlo také odhalilo, co všechno bylo požárem poškozeno. Plameny zničily nejen samotnou výrobní technologii a materiál, ale zároveň poškodily stropy, rozvody energií a vzduchotechniky, okna a vnitřní vybavení. Dále se požár podepsal na přístrojovém vybavení vedlejších dílen.

Přečteno 19x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík