Převrácená cisterna na sjezdu z D55 zaměstnala složky IZS

1.05.2018
V 9:51 hodin přijalo krajské operační středisko HZS Zlínského kraje informaci o dopravní nehodě cisterny, a to na sjezdu z dálnice D55 u Otrokovic. K události byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Otrokovice a Zlín. Z místa bylo velitelem potvrzeno, že došlo k převrácení cisterny převážející saze. Řidič se nacházel mimo vozidlo a […]

V 9:51 hodin přijalo krajské operační středisko HZS Zlínského kraje informaci o dopravní nehodě cisterny, a to na sjezdu z dálnice D55 u Otrokovic. K události byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Otrokovice a Zlín.

Z místa bylo velitelem potvrzeno, že došlo k převrácení cisterny převážející saze. Řidič se nacházel mimo vozidlo a na místě ho prohlédla posádka zdravotnické záchranné služby. K úniku převáženého nákladu nedošlo, při nehodě však byly poškozeny nádrže na provozní kapaliny. Jednotky proto okamžitě zajistily vůz proti nebezpečí vzniku požáru a unikající provozní náplně byly zachyceny a přečerpány do náhradních nádob. Kvůli úniku na komunikaci a do přilehlé kanalizace byl na místo povolán také zástupce odboru životního prostředí z Otrokovic a odborník ze Správy a údržby silnic.

Po zajištění místa havárie a stabilizaci vozidla se jednotky vrátily na své základny. Odstranění vozu si zajistí jeho majitel.

Přečteno 4x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík