Při požáru domu v Lysé nad Labem vznikla škoda za tři miliony

18.11.2018
V sobotu 17. listopadu tři minuty po poledni byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár domu v Zámecké ulici v Lysé nad Labem. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Nymburk, Stará Boleslav a Benátky nad Jizerou a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Lysá nad Labem a Stará […]

V sobotu 17. listopadu tři minuty po poledni byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár domu v Zámecké ulici v Lysé nad Labem.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Nymburk, Stará Boleslav a Benátky nad Jizerou a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Lysá nad Labem a Stará Lysá.

Při příjezdu první jednotky na místo byla požárem zasažena podkrovní část domu a požár nabíral na intenzitě, velitel zásahu nechal vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. Podle sdělení obyvatelů domu se postrádala jedna dospělá osoba, ostatním se podařilo dům samovolně opustit. Hasiči se zaměřili na lokalizaci požáru a zároveň byl prováděn průzkum, při kterém byla vyhledávána pohřešovaná osoba. Na místo byla preventivně povolána posádka zdravotnické záchranné služby, která nakonec využita nebyla, protože hledaná osoba byla později nalezena nezraněna mimo dům.

Hasičům se podařilo požár lokalizovat pomocí několika C proudů, současně s tím byla nasazena přetlaková ventilace. Hasiči z domu vynesli jednu propanbutanovou láhev. Vzhledem k nemožnosti nasadit výškovou techniku z důvodu špatné příjezdové cesty využili hasiči nastavovací žebříky. Po lokalizaci na hasiče čekal úkol nejtěžší, a to dohašování skrytých ohnisek a postupné rozebrání plechové krytiny střechy.

Do nedělního rána zajistila dohlídku dobrovolná jednotka z Lysé nad Labem. Škoda vzniklá požárem byla majitelem předběžně vyčíslena na tři miliony korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek za šest milionů. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele technická závada na elektroinstalaci.

Přečteno 8x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík