S likvidací požáru lesa a lesních strojů pomáhal na Bruntálsku vrtulník Letecké služby Policie ČR

10.07.2018
Deset hasičských jednotek zasahovalo od pondělního (9. července 2018) odpoledne u požáru několika lesních strojů v místní části Města Albrechtice – Dlouhé Vodě. Požár harvestoru, štěpkovače a vyvážečky v lesním porostu byl na operační středisko ohlášen pět minut po patnácté hodině. Na místo byly postupně vyslány jednotky ze stanic HZS MSK Krnov a Bruntál spolu […]

Deset hasičských jednotek zasahovalo od pondělního (9. července 2018) odpoledne u požáru několika lesních strojů v místní části Města Albrechtice – Dlouhé Vodě.

Požár harvestoru, štěpkovače a vyvážečky v lesním porostu byl na operační středisko ohlášen pět minut po patnácté hodině. Na místo byly postupně vyslány jednotky ze stanic HZS MSK Krnov a Bruntál spolu s dobrovolnými hasiči obcí Vrbno pod Pradědem, Třemešná, Slezské Rudoltice, Osoblaha, Město Albrechtice, Liptaň, Krnov a Jindřichov.

Hasiči museli ihned po příjezdu na místo požár ohraničit a aktivně bránit jeho rozšíření hlouběji do lesa, vlivem vysokých teplot rovněž docházelo k explozím pneumatik na hořících strojích.

Krátce před sedmnáctou hodinou byl požár lokalizován a dále se nešířil, s celkovou likvidací na místě pomáhal vrtulník Policie ČR s bambi vakem.

Vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl výši škody na 5 milionů korun, příčina vzniku je v šetření, které bude probíhalo i v průběhu dalšího dne. Během zásahu byl lehce zraněn jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů, kterého záchranná služba ošetřila na místě.

Přečteno 12x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík