Sedm lidí se v Liberci přiotrávilo oxidem uhelnatým z ohřívače vody

24.10.2012
Sedm lidí se ve středu dopoledne přiotrávilo oxidem uhelnatým unikajícím z plynového ohřívače vody v bytě v Liberci. Mluvčí krajských záchranářů Lenka Markovičová Mediafaxu řekla, že všichni jsou mimo ohrožení života.

Lidé si přivolali záchranáře sami, bolela je hlava, měli závratě. „Bylo to pět dospělých a dvě děti, jedna z žen už kolabovala. Všechny jsme převezli do nemocnice, jednu z žen do Prahy na specializované pracoviště, kde s pomocí kyslíku zbaví tělo toxinů,“ řekla mluvčí.

Na místě zasahovali hasiči. Měřili koncentrace oxidu uhelnatého v jednotlivých místnostech. "V obývacím pokoji přesahovala koncentrace čtyřikrát povolený limit, v kuchyni už pětkrát. Nejvíce to bylo v koupelně, kde limit přesáhla osmkrát," řekla mluvčí krajských hasičů Zdeňka Štrauchová.

Už v noci odváželi liberečtí záchranáři mladou ženu, která se také přiotrávila oxidem uhelnatým z plynového ohřívače vody v koupelně.

"Ženu jsme nejprve převezli na oddělení ARO liberecké nemocnice a pak na specializované pracoviště do Prahy. Ani ona by neměla být v ohrožení života," dodala mluvčí.

Alice Klaubenschalková

 

 


Přečteno 2x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
Související odkazy
Bezpečný alkohol by se mohl začít prodávat během několika dní, tvrdí Kalousek
Ministerstvo zdravotnictví odmítá pochybení v souvislosti s otravami metanolem
V Praze se přiotrávila mladá rodina oxidem uhelnatým
Zlínská nemocnice propustila dalšího pacienta po otravě metanolem
Muž z Brněnska se otrávil metanolem a skončil v nemocnici

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík