Stupeň požárního poplachu v Mochově byl snížen na II., trosky haly strhla těžká technika záchranného útvaru

25.02.2018
Od pátečního dopoledne zasahovaly desítky hasičských jednotek z Prahy i Středočeského kraje u požáru haly v Mochově. Zásah hasičům zabral celý páteční den a následně i celý víkend. V sobotu dorazila na místo těžká technika ze Záchranných útvarů Zbiroh a Hlučín. Pomocí těžko techniky hasiči strhli trosky haly. V sobotu večer pak byl snížen stupeň […]

Od pátečního dopoledne zasahovaly desítky hasičských jednotek z Prahy i Středočeského kraje u požáru haly v Mochově. Zásah hasičům zabral celý páteční den a následně i celý víkend.

V sobotu dorazila na místo těžká technika ze Záchranných útvarů Zbiroh a Hlučín. Pomocí těžko techniky hasiči strhli trosky haly.

Youtube Video
Podívat se na video

V sobotu večer pak byl snížen stupeň požárního poplachu ze zvláštního na II.

Zásah hasičům po celou dobu komplikovaly nízké teploty, které se pohybovaly pod bodem mrazu. Na pomoc svým středočeským kolegům vyrazili už v pátek hasiči z Prahy. Pražské operační středisko na místo vyslalo 4 velkokapacitní cisterny HZS Praha ze stanic Petřiny, Holešovice, Strašnice a Krč a dále pak 13 cisteren dobrovolných jednotek. Na pomoc bylo vysláno také speciální hasicí a řezací zařízení Cobra ze stanice Centrála a k místu vyjely dvě plošiny ze stanic Petřiny a Strašnice.

Na místo dorazil také dálkově ovládaný hasičský robot. V průběhu zásahu došlo několikrát ke střídání zasahujících hasičů.

Přesná příčina požáru je i nadále v šetření. Je na místě uvést, že v průběhu zásahu u tohoto mohutného požáru došlo v širším okolí k několika dalším mimořádným událostem, se kterými si muselo poradit operační středisko a následně i složky IZS v terénu.

Jednalo se například o nehodu několika vozidel s nutným vyproštěním zaklíněné osoby na dálnici D10, o dítě propadlé ledem v Kosmonosech a o požár dřeva, stromu a plynové přípojky s unikajícím plynem v Zelenči na Praze východ.

Youtube Video
Podívat se na video

Vzhledem k tomu, že veškerá dostupná technika profesionálních jednotek HZS Středočeského kraje zasahovala u výše zmíněných událostí, byly na místo primárně vyslány jednotky z Prahy. Konkrétně se jednalo o HZS Praha ze stanice Satalice, o JSDH Praha – Dolní Měcholupy, JSDH Praha – Kbely a dále o středočeské dobrovolné jednotky JSDH Jirny a JSDH Šestajovice. Hasiči zde přibližně čtyři hodiny ochlazovali okolní objekty a následně i bagr, kterým bylo nutné vykopat díru poblíž hořící plynové přípojky. Až poté mohli plynaři "zaškrtit" potrubí a požár mohl být zcela zlikvidován.

Přečteno 8x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík