Tříčlenná rodina se ve Stodůlkách přiotrávila oxidem uhelnatým

17.02.2018
Z ulice Živcových v Praze – Stodůlkách bylo v sobotu odpoledne voláno na tísňovou linku s tím, že panuje podezření, že v rodinném domě došlo k úniku oxidu uhelnatého. Na místo vyjela hlídka MOP Zličín společně s posádkami RZP, RV a Inspektorem provozu ZZS HMP. Vzhledem k tomu, že jednotka HZS Praha z nejbližší smíchovské […]

Z ulice Živcových v Praze – Stodůlkách bylo v sobotu odpoledne voláno na tísňovou linku s tím, že panuje podezření, že v rodinném domě došlo k úniku oxidu uhelnatého.

Na místo vyjela hlídka MOP Zličín společně s posádkami RZP, RV a Inspektorem provozu ZZS HMP. Vzhledem k tomu, že jednotka HZS Praha z nejbližší smíchovské stanice zasahovala v danou chvíli u dvou jiných případů, musela být na místo povolána jednotka ze stanice Centrála. K místu vyjeli také hasiči ze stanice Petřiny, a to s malým chemickým vozem.

Inspektor provozu měřením potvrdil, že došlo k úniku oxidu uhelnatého. V domě se tou dobou nacházel manželský pár se šestiměsíčním dítětem. Muž byl podle prvotních informací krátkodobě v bezvědomí. Záchranáři u něj zajistili žilní vstup a podali mu kyslík. V jejich péči skončila také žena, neboť i u té byla měřením zjištěna přítomnost oxidu uhelnatého. Dítě pak skončilo v péči záchranářů preventivně.

Na místo byla povolána další posádka RZP ZZS HMP. Záchranáři následně všechny tři pacienty převezli do barokomory kladenské nemocnice.

Přečteno 3x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík