U Želíz na Mělnicku se střetl osobní vůz s cisternou převážející pohonné hmoty

29.10.2018
Na silnici I/9 u obce Želízy na Mělnicku došlo v pondělí před 7. hodinou ráno k vážné dopravní nehodě. Ze zatím nezjištěných příčin přejel řidič Citroenu Berlingo v zatáčce do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí cisternou. Ta podle prvotních informací převážela benzín a naftu. Osobní vůz skončil po nehodě mimo silnici, uvnitř zůstal […]

Na silnici I/9 u obce Želízy na Mělnicku došlo v pondělí před 7. hodinou ráno k vážné dopravní nehodě.

Ze zatím nezjištěných příčin přejel řidič Citroenu Berlingo v zatáčce do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí cisternou. Ta podle prvotních informací převážela benzín a naftu. Osobní vůz skončil po nehodě mimo silnici, uvnitř zůstal zaklíněný řidič. Mimo silnici skončila také cisterna, která se převrátila na bok.

Na místo vyjely jednotky HZS SČK ze stanice Mělník, HZS ÚK ze stanice Štětí a JSDH Mělník. Dále k místu vyrazili středočeští záchranáři ze stanoviště v Mělníku a hlídky Policie ČR, včetně OO PČR Mělník a DI PČR Mělník.

Silnice byla obousměrně uzavřena, a to na několik hodin. Z osobního vozu hasiči vyprostili řidiče, kterého předali do péče záchranářům. Ti ho po ošetření transportovali do nemocnice.

Z cisterny unikaly po nehodě převážené pohonné hmoty. Hasiči provedli protipožární opatření v podobě trojnásobné požární ochrany (práškový hasicí přístroj, natažený vodní proud a připravený proud s pěnidlem), dále se pokusili zastavit únik pohonných hmot, což se bohužel nepodařilo. U kamionu byla naměřena výbušná koncentrace. Okolí místa nehody proto bylo uzavřeno tak, aby nedošlo k iniciaci požáru.

Na místo byla povolána specializovaná firma, která přečerpala obsah cisterny. Až poté budou moct pracovníci další specializované firmy vyprostit havarovanou cisternu a až poté bude moct odtahová služba vyprostit havarovaný osobní automobil. Únik nebezpečných látek bude na místě likvidovat také Dekonta.

Veškeré okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Přečteno 43x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Cena: 2.68 EUR