V areálu společnosti ČEPRO v Loukově na Kroměřížsku hořely pohonné hmoty

10.09.2018
V pondělí po 16. hodině došlo v areálu společnosti ČEPRO, u Loukova na Kroměřížsku, k hlášenému požáru menších skladovacích nádrží s pohonnými hmotami. Podle nepotvrzených informací měly být slyšet také výbuchy. K místu nejprve vyjely čtyři jednotky hasičů. Ihned po jejich příjezdu byly na místo povolány posily. Hasiči vyhlásili III. stupeň požárního poplachu a na […]

V pondělí po 16. hodině došlo v areálu společnosti ČEPRO, u Loukova na Kroměřížsku, k hlášenému požáru menších skladovacích nádrží s pohonnými hmotami. Podle nepotvrzených informací měly být slyšet také výbuchy. K místu nejprve vyjely čtyři jednotky hasičů. Ihned po jejich příjezdu byly na místo povolány posily.

Hasiči vyhlásili III. stupeň požárního poplachu a na místo vyjely všechny dostupné jednotky ze širokého okolí. Areál se nachází v lese mimo obec, takže obyvatelům Loukova nebezpečí nehrozí. Nebyla proto zatím nutná ani jejich evakuace. Server Požáry.cz uvedl, že byl zřízen štáb velitele zásahu a hasiči po 17. hodině řešili, jak dostat požár pod kontrolu.

Silnici vedoucí k areálu policisté uzavřeli. Plameny šlehají do několika desítek metrů a z místa stoupá hustý oblak kouře.

V lese u Loukova vybudovalo ČEPRO v roce 2011 čtyři obří podzemní nádrže na pohonné hmoty, které jsou zde skladovány pro státní rezervy. Podle informací z místa však požár tyto obří podzemní nádrže nezasáhl a ani nebyly požárem nijak ohroženy. V místě stáčírny do automobilových cisteren mělo dojít k výbuchu jedné z cisteren a následnému požáru, který se rozšířil na další dvě automobilové cisterny a také na přístřešek, pod kterým stály.

Při požáru došlo ke středně těžkému zranění jedné osoby. Muž utrpěl popáleniny v oblasti hlavy a také zlomeniny dolních končetin. Areál společnosti byl evakuován. Přerušena musela být železniční doprava na železniční trati u Loukova.

Přečteno 23x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík