V Bělé pod Pradědem se převrátila cisterna s vápencem, škoda je milion korun

8.05.2018
Vysoká škoda byla způsobena při dopravní nehodě v Bělé pod Pradědem, část Adolfovice. V pátek 4. května zde havaroval 38letý řidič s nákladním vozidle zn. Volvo. Ten jel ve směru od Jeseníku na Bělou pod Pradědem, část Domašov. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou se nákladní vůz s návěsem převrátil na levý bok. Souprava se zastavila až […]

Vysoká škoda byla způsobena při dopravní nehodě v Bělé pod Pradědem, část Adolfovice. V pátek 4. května zde havaroval 38letý řidič s nákladním vozidle zn. Volvo.

Ten jel ve směru od Jeseníku na Bělou pod Pradědem, část Domašov. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou se nákladní vůz s návěsem převrátil na levý bok. Souprava se zastavila až v protisměru o svodidla. Po nárazu došlo k úniku provozních kapalin z vozidla a vápence z návěsu do řeky Bělé. Osmatřicetiletý řidič byl se svým zraněním převezen do nemocnice.

Ještě předtím se podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na vozidle v předběžné výši 700.000 Kč, návěsu 300.000 Kč, svodidlech 30.000 Kč a povrchu silnice 15.000 Kč. Škoda, která vznikla znečištěním řeky Bělé, nebyla dosud vyčíslena.

Přečteno 12x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík