V Libereckém kraji v noci hořely dva domy, v Mimoni evakuovali policisté 4 lidi

22.02.2018
Velmi rušnou noc a ráno měly složky Integrovaného záchranného systému, ale i obyvatelé dvou bytových domů na Českolipsku a v centru Liberce, které se ocitly v plamenech. Jako první byl na tísňovou linku nahlášen požár domu v Mimoni, a to krátce po půl třetí v noci. Jako první přijela k požáru domu, z něhož šlehaly […]

Velmi rušnou noc a ráno měly složky Integrovaného záchranného systému, ale i obyvatelé dvou bytových domů na Českolipsku a v centru Liberce, které se ocitly v plamenech.

Jako první byl na tísňovou linku nahlášen požár domu v Mimoni, a to krátce po půl třetí v noci. Jako první přijela k požáru domu, z něhož šlehaly plameny ze střechy, policejní hlídka z Mimoně a Jablonného v Podještědí a evakuovala z objektu čtyři osoby. Následně přijeli na místo hasiči i zdravotníci. Všechny evakuované osoby vyvázly bez zranění. Podle prvotních informací se v domě topilo kotlem na tuhá paliva, naposledy dle svěků bylo přikládáno v osm hodin večer. Co ale bylo příčinou požáru bude více zřejmé po ohledání požářiště, kam bude přizván i psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání ohnisek hoření.

"Na místo byl povolán kynolog se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Nebylo zjištěno nedbalostní jednání či cizí zavinění. Za příčinou rozsáhlého požáru stála pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci v domě. Podle vyšetřovatelů požárů byla škoda vyčíslena na 2 miliony korun. Uchráněná hodnota činí také 2 miliony korun," uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Další požár, tentokrát v Liberci, poblíž centra města, byl nahlášen kolem půl páté ráno. Na tísňovou linku volalo hned několik občanů, kteří upozorňovali na hořící dům v ulici Studničná. Uvnitř se v době požáru nacházelo šestnáct osob, které musely okamžitě dům opustit. O jejich bezpečí a teplo se postarali členové Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, kteří přistavili evakuoační autobus. S ohledem na nízké teploty a tvořící se náledí při hašení museli policisté z bezpečnostních důvodů uzavřít ulici U Lomu. I v tomto případě bude i ve spolupráci s hasiči zjisťována příčina vzniku požáru.

Přečteno 9x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík