V Praze na Jižním městě unikal plyn, na místě zasahovaly složky IZS

14.07.2018
Hasiči z Chodova a Krče vyjeli 13.7.2018 po 21.hod do ul. Kupeckého k nahlášenému zápachu plynu v domě. Po přeměření koncentrací ve sklepních prostorech si velitel zásahu na místo vyžádal pohotovostní plynárenskou službu. Plyn se nepodařilo uzavřít a v součinnosti s Policií ČR začala evakuace osob ze 3 vchodů, celkem zhruba 80 osob, pro které […]

Hasiči z Chodova a Krče vyjeli 13.7.2018 po 21.hod do ul. Kupeckého k nahlášenému zápachu plynu v domě.

Po přeměření koncentrací ve sklepních prostorech si velitel zásahu na místo vyžádal pohotovostní plynárenskou službu. Plyn se nepodařilo uzavřít a v součinnosti s Policií ČR začala evakuace osob ze 3 vchodů, celkem zhruba 80 osob, pro které byl zajištěn evakuační autobus. V objektech pohotovostní energetická služba vypnula proud a byl nasazen nejiskřivý odsavač kouře.

Po 23.hod začaly výkopové práce, aby se plynárenská služba dostala k místu úniku, byl vymezen nebezpečný perimetr a preventivně zavolána ZZS hl. m. Prahy. Průběžným měřením bylo zjištěno, že se koncentrace snižují. Zhruba 20 min po půlnoci se podařilo plyn uzavřít, naměřená koncentrace nebyla nebezpečná a obyvatelé se mohli vrátit do svých domovů.

Přečteno 5x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík