V Rudníku sjel kamion do potoka, na vodní hladinu uniklo zhruba 150 litrů nafty

27.03.2018
Na místě uniklo do potoka asi 150 litrů nafty, 500 litrů hasiči přečerpali. Řidič vyvázl z nehody bez zranění. K dopravní nehodě kamionu na hlavním silničním tahu I/14 vyjíždělo těsně po 10. hodině hned několik jednotek požární ochrany. Kamion skončil po nehodě v místním potoce. Z prasklé nádrže začaly vytékat pohonné hmoty, které hasiči po […]

Na místě uniklo do potoka asi 150 litrů nafty, 500 litrů hasiči přečerpali. Řidič vyvázl z nehody bez zranění.

K dopravní nehodě kamionu na hlavním silničním tahu I/14 vyjíždělo těsně po 10. hodině hned několik jednotek požární ochrany. Kamion skončil po nehodě v místním potoce. Z prasklé nádrže začaly vytékat pohonné hmoty, které hasiči po svém příjezdu jímali. Na vodním toku umístily jednotky několik norných stěn. Jednu z nich postavily přímo u havarovaného kamionu a další pak dál po proudu u elektrárny v Arnultovicích. Jednotky nakonec pomohly specializované firmě s vyproštěním kamionu, který se podařilo dostal z potoka po 14. hodině.

Do vody mohlo uniknout odhadem hasičů asi 150 litrů nafty. Zbytek, asi 500 litrů, z nádrží havarovaného kamionu přečerpali. Událost oznámilo krajské operační středisko také orgánům ochrany životního prostředí i zástupcům Povodí Labe.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dále také dobrovolní hasiči z Rudníku – Arnultovic a Hostinného.

Přečteno 6x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík