V sokolovské nemocnici leží už tři otrávení metanolem

28.09.2012
Další dva otrávené metylalkoholem hlásí sokolovská nemocnice. Její mluvčí Petra Soukupová Mediafaxu v pátek řekla, že z otravy zřejmě vyváznou bez následků.

Dva mladé lidi, osmadvacetiletého muže a o pět let mladší ženu, přivezli s příznaky otravy policisté do nemocnice ve čtvrtek. Alkohol si měli přivézt z Moravy.

Lékaři je léčí stejně jako pětapadesátiletého muže, kterého s otravou v nemocnici přijali před několika dny. Odkud pocházel jím vypitý alkohol, vyšetřují policisté. Informace o svých zjištěních nesdělují.

"Otráveným lidem podáváme medikamenty, které snižují metyl v krvi, a vypadá to, že všichni tři odejdou domů bez následků,“ řekla mluvčí nemocnice. Za jak dlouho dobu, nedokázala zatím odhadnout.

Mluvčí uvedla, že všichni tři měli velké štěstí, protože metylalkohol v jejich těle nezpůsobil žádné vážné problémy. "Sice všichni měli rozostřené vidění, ale nyní už se zrakem problémy nemají,“ tvrdila.

Na otravu metanolem zemřelo v Česku už 26 lidí, další desítky jsou otrávení a pečují o ně zdravotníci. V celém Česku platil až do čtvrtka zákaz prodeje i vývozu tvrdých lihovin. Na českých pultech směly být pouze lihoviny s obsahem maximálně dvacet procent alkoholu. Nyní je možné prodávat tvrdý alkohol vyrobený před 1. lednem 2012 i bez prokázání původu lihu, u novějšího alkoholu je třeba doložit jeho původ.

Alice Klaubenschalková


Přečteno 8x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
Související odkazy
Ministerstvo zdravotnictví odmítá pochybení v souvislosti s otravami metanolem
Policie: V metanolové kauze je v současné době 30 obviněných, 13 lidí je ve vazbě
Policisté zadrželi tři muže z Příbramska v souvislosti s otravami metylalkoholem
Policie: Známe zdroj metylu i způsob, jak se dostal do alkoholu
Policie provádí kontroly prodávaného alkoholu, velká pochybení nezachytila

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík