Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Odcizenou elektrokoloběžku našli pardubičtí strážníci ještě dříve, než její ztrátu nahlásil majitel

20.09.2021
Jsou mezi námi lidé, kteří k sobě přitahují pozornost strážníků jako magnet. Tento zvýšený zájem si vybudovali sami usilovným porušováním zákona. A pokud je někdo známý specialista na krádeže kol a hlídka jej na zánovním kole zahlédne, je kontrola nad slunce jasná.
Takto již pardubičtí strážníci nalezli několik jízdních kol ještě dříve, než jejich majitelé zjistili, že měli ve sklepě či kolárně nezvanou návštěvu.

Případ z posledního týdne se týkal elektrokoloběžky. Právě tu si u kola vedl devětadvacetiletý muž známý svými opakovanými krádežemi. Strážníkům potvrdil, že kolo, na kterém jel je jeho, ale jak a kde přišel ke koloběžce, již vysvětlit nedokázal. Informace, že je od kamaráda, ale jeho jméno nezná, je asi tak uvěřitelná jako tvrzení, že se v sauně nezpotíte.

Následovalo tedy ověření, zda je koloběžka hlášená jako kradená, což zatím nebyla a poté nechyběla nezbytná dokumentace. Druhý den od tohoto setkání už bylo ale všechno jinak. Majitel elektrokoloběžky, který o svůj dopravní prostředek přišel v noci, se obrátil jak na Policii ČR, tak i na strážníky a ti ho potěšili.

Věděli, kde je jeho koloběžka a znají i výtečníka, který si ji bez dovolení vzal. Veškeré zjištěné skutečnosti byly předány kolegům ze státní policie, které byl případ předán.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři