Policie společně s vězeňskou službou objasnila distribuci drog ve věznici Nové Sedlo

13.06.2019
Dne 13. června 2019 v dopoledních hodinách proběhla v prostorách územního odboru Policie ČR v Lounech tisková konference, jejímž tématem bylo objasnění provázané trestné činnosti spočívající v distribuci omamných a psychotropních látek do Věznice Nové Sedlo. Intenzivní a několika měsíční práci přiblížila médiím zástupkyně policie, vyšetřovatelka por. Mgr. Bc. Renata Kassalová. Policie v rámci vyšetřování […]

Dne 13. června 2019 v dopoledních hodinách proběhla v prostorách územního odboru Policie ČR v Lounech tisková konference, jejímž tématem bylo objasnění provázané trestné činnosti spočívající v distribuci omamných a psychotropních látek do Věznice Nové Sedlo.

Intenzivní a několika měsíční práci přiblížila médiím zástupkyně policie, vyšetřovatelka por. Mgr. Bc. Renata Kassalová. Policie v rámci vyšetřování úzce spolupracovala s pracovníky Vězeňské služby ČR. Za Věznici Nové Sedlo promluvil z oddělení prevence a stížností por. Ing. Josef Ihring.

Vězeňská služba získala první poznatky na konci listopadu 2018 a spolupráce s Policií ČR začala od ledna 2019. Taktovku do rukou převzali kriminalisté a jejich intenzivní práce spočívala nejen v obstarávání důkazních prostředků, které vedly ke zdárnému konci.

Do konce března 2019 obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy 9 osob. Soud by obviněné mohl potrestat přísněji, jelikož podle zjištěných informací jednali jako organizovaná skupina. Výměra trestu činí 2 až 10 let.

Přečteno 29x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík