Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Pozor na „výhodné“ investice na internetu. Muž přišel o více než 100 tisíc korun

23.08.2021
V pátek 20. srpna 2021 zahájili olomoučtí policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. Zhruba před třemi měsíci zaujala 43letého muže reklama na sociální síti ohledně možnosti investování a následného zhodnocení finančních prostředků. Na příslušných stránkách se zaregistroval a následující den jej kontaktoval pracovník finanční společnosti. Za účelem kompletní registrace muž poskytl osobní údaje, včetně zaslání kopie občanského průkazu. Dále si nechal do svého notebooku nainstalovat software pro vzdálenou správu.
Koncem července vložil na vytvořený účet určený ke zhodnocení finančních prostředků částku ve výši téměř 10 000 korun. V polovině srpna jej telefonicky kontaktoval stejný finanční poradce s nabídkou navýšení vložených investic. Důvěřivec mu proto umožnil dálkový přístup do svého laptopu. Jelikož se na investičním účtu měl vytvořit výnos, požádal muž o jeho zaslání na svůj běžný účet. Finančník mu uvedl, že jej transakce bude stát 4 000 USD. Současně mu sdělil, že pokud bude finanční operace uskutečněna prostřednictvím platební karty, bude bezplatná. S tím poškozený muž souhlasil a dotyčnému nadiktoval všechny dostupné údaje ke své platební kartě. Nakonec se místo obdrženého výnosu dočkal stržené platby ve výši přes 100 000 korun.

V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Opět upozorňujeme občany, aby dbali zvýšené obezřetnosti při komunikaci s osobami, které znají pouze z virtuálního prostředí. V žádném případě jim nesdělovali osobní údaje, citlivá data a nedávali nikomu vzdálený přístup do počítače. Doporučujeme pravidelně aktualizovat software a antivirus, a to i na telefonu. V případě pochybností kontaktujte linku 158.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři