Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

S mužem přes Facebook flirtovala neznámá žena, která se ve videu svlékala. Záhy přišlo vydírání

15.04.2024
Kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Českém Krumlově v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu vydírání. Poškozeným je v tomto případě čtyřiadvacetiletý muž z Českobudějovicka, který se stal obětí vydírání ze strany dosud neustanoveného pachatele. Ten poškozeného kontaktoval v sobotu dne 13. dubna 2024 na sociální síti Facebook, kde si s ním začal dopisovat prostřednictvím falešného profilu pod jménem Andrea Pechová.
V průběhu konverzace pachatel poškozeného pomocí flirtu přiměl k uskutečnění videohovoru. S tím poškozený souhlasil a žena tak započala videohovor bez zvuku, ve kterém předváděla striptýz a přes zprávy muže vyzývala k tomu, aby se sám svlékl a ukázal své obnažené tělo. To poškozený v tomto případě udělal. Žena poté videohovor ukončila.

Po několika minutách přišla muži zpráva, ve které mu pachatel vyhrožoval, že pokud mu nepošle částku ve výši 100 000 korun, tak zveřejní jeho intimní fotografie na sociálních sítích. Poškozený se v tomto případě zachoval duchapřítomně, neboť pachateli peníze neposlal a věc oznámil na policii. Dosud neznámému pachateli hrozí v případě dopadení a prokázání viny u soudu trest odnětí svobody v délce trvání od šesti měsíců do čtyř let.

V souvislosti s tímto případem apelujeme na občany, aby byli obezřetní při komunikaci na sociálních sítích. Pokud vás kdekoliv na internetu nebo prostřednictvím sociálních sítí kontaktuje neznámá osoba, nikdy nereagujte na výzvy s nevhodným obsahem. V žádném případě nezasílejte cizím osobám své intimní a choulostivé fotografie nebo videa. Tyto materiály mohou být velmi snadno zneužity a použity proti vám. V případě, že se stanete obětí podobného protiprávního jednání, nikdy pachateli neposílejte žádné peníze a obraťte se na policii.
...

Přidat komentář

Naši partneři