Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Senior narazil na facebooku na inzerát slibující výhodné zhodnocení investic. Přišel o 3,1 milionu korun

22.04.2024
Velkým přešlapem 72letého muže z Chomutovska se zabývají policisté. V únoru totiž dotyčný na sociální síti Facebook „narazil“ na inzerát, který sliboval zhodnocení peněz. Jednalo se o video s česky psaným textem a byl u něho odkaz, na který senior klikl. Následně mu volala žena, jež ho navedla, kam má zaslat základní vklad ve výši 200 amerických dolarů, aby prý mohl začít investovat.
Když to udělal, telefonicky se s ním spojil již „jeho makléř“, který se ho ujal a od té doby komunikoval jen s ním. Podle hlasu mladší muž s východním přízvukem získal mužovu důvěru a ten plnil všechny jeho instrukce. Nejprve mu „makléř“ na nějaké stránce založil účet, kam měl poté posílat své peníze za účelem jejich zhodnocení.

Na tuto stránku mohl senior nahlížet, aby viděl, jak jeho investice rostou. Mělo prý jít hlavně o investování do bitcoinu a do ropy. Muž tedy začal na základě pokynů makléře k platbám posílat peníze na určené účty. Vše vypadalo v pořádku, na stránkách, kam mu makléř poskytl přístup, měl vždy vyúčtování a podle toho se investice hodnotily tak, jak mu jeho „rádce“ slíbil. I když ke konci již poškozený další peníze posílat nechtěl, protože jeho úspory na bankovním účtu rychle docházely, jeho osobní telefonický „makléř“ ho ještě v několika případech nakonec přesvědčil o nutnosti poslat další vysoké částky (například půl milionu korun), aby využil časově velmi omezené investiční příležitosti.

Nakonec podvedeného kontaktovala jeho banka s upozorněním na „podivnou“ platbu a doporučila mu obrátit se na policii. Až v té době mu zřejmě došlo, že naletěl.

Od poloviny února do téměř poloviny dubna tak neznámý podvodník zmíněného důchodce připravil v součtu o 3,1 milionu korun, které mu poškozený sám zaslal s vidinou jejich vysokého zhodnocení.
...

Přidat komentář

Naši partneři