Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Strážníkům v Hradci Králové ujížděl a poté bosý utíkal řidič osobního vozu. Strážníkovi řekl, že je zrádce lidství

21.09.2021
Běžná noční kontrola v centru Hradce Králové se neobešla bez použití pout a dalších donucovacích prostředků. Strážníci Městské policie Hradec Králové pronásledovali podezřelého řidiče. Ten když konečně zastavil, začal bosý utíkat.
Z chování tří osob, které se pohybovaly u zaparkovaného vozidla, strážníci pojali podezření, že jsou tyto osoby pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky a chystají se k jízdě.Zanedlouho opravdu vyjely. Ve chvíli, kdy hlídka použila světelný signál k zastavení vozidla, řidič prudce zrychlil. Vzhledem k jeho vysoké rychlosti došlo ke smyku a dopravní nehodě. To ho ovšem nezastavilo a muž za volantem ujížděl nočním městem dál. V jedné z ulic hradeckého předměstí znenadání zastavil a bosý se rozběhl pryč. Nereagoval na výzvy strážníků a po chvíli pronásledování se vrátil zpět k vozidlu. Otočil se v bojové pozici s lahví v ruce Strážníci v muži poznali osobu, která je často v pátrání policie. Ani s další výzvou strážníků k zanechání protiprávního jednání nepřestal a vykročil proti nim. Následně bylo použito hmatů i chvatů potřebných ke zklidnění a spoutání muže.

Po celou dobu se snažil debatovat s hlídkou o tom, že si byl zaběhat sám a vysvětloval „jste všichni zrádci, tohle je zrada lidství“. Ve chvíli, kdy se se strážníkem „nedomluvil“, vyvolával strach slovy: „Ty jsi tady teďka se mnou sám? Ty vo*e asi jo. To jsou dobrý kámoši ne? Jste k hov*u jako policajti. Nikdo tě nemá rád a ani Tě nezná… Teď jsem v Tobě vyvolal strach, Ty vo*e.“

Muž podezřelý z trestného činu odmítl dechovou zkoušku a byl předán k řešení Policii České republiky.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři