Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

U obchodního centra v Mnichově se ozvala střelba, policisté uzavřeli široké okolí

22.07.2016
Široké okolí mnichovského obchodního centra Olympia uzavřela v pátek odpoledne německá policie. Místní obyvatelé byli vyzváni, aby k centru nechodili. Situace je nepřehledná, na místě zasahují stovky policistů. Vše je reakcí na střelbu, ke které v nákupním centru a ve stanici metra poblíž něj došlo. Podle svědků zasahují na místě policisté v balistické ochraně a […]

Široké okolí mnichovského obchodního centra Olympia uzavřela v pátek odpoledne německá policie. Místní obyvatelé byli vyzváni, aby k centru nechodili. Situace je nepřehledná, na místě zasahují stovky policistů. Vše je reakcí na střelbu, ke které v nákupním centru a ve stanici metra poblíž něj došlo.

Podle svědků zasahují na místě policisté v balistické ochraně a s dlouhými střelnými zbraněmi. Nad oblastí létají policejní vrtulníky. Do Mnichova zamířily posily v podobě speciálních policejních jednotek ze širokého okolí.

Youtube Video
Podívat se na video

Od obchodního centra byla slyšet střelba. Podle policie je na místě nejméně osm mrtvých a několik zraněných. Dle původních informací se mělo střílet přímo v nákupním centru. Policie později upřesnila, že ke střelbě došlo před restaurací MC´Donalds.

Police blocking road to #OEZ in #München pic.twitter.com/WGM9GMOe5m

— Roeland Roovers (@r0eland) 22. července 2016

Podle původního odhadu německé policie měl být útočník jen jeden, později však policisté upřesnili, že pracují s verzí, kdy útočníci byli tři. Útočit měli v obchodním centru a ve stanici metra. Dle svědků po útoku utekli, pátrají po nich prakticky všichni mnichovští policisté. Nakonec policisté sdělili, že našli tělo člověka, který spáchal sebevraždu, a který je pravděpodobným útočníkem. Střílet měl nakonec sám.

Doporučení nevycházet z domu vydala mnichovská policie na svém twitteru. Původní prosba k občanům, aby se nepřibližovali k nákupnímu centru, byla později rozšířena na prosbu, aby se lidé nepohybovali na veřejných místech po celém Mnichově. Evakuováno bylo hlavní vlakové nádraží.

+++ACHTUNG+++ Meiden Sie die Umgebung um das #OEZ – Bleiben Sie in Ihren Wohnungen. Verlassen Sie die Straße!+++

— Polizei München (@PolizeiMuenchen) 22. července 2016

Dopravní podnik zcela zastavil provoz metra a z oblasti okolo centra byla odkloněna tramvajová i autobusová doprava. Okolo jedné hodiny ráno byla doprava MHD plně obnovena.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři