Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

V souvislosti se syntetickými canabinoidy stíhají kriminalisté v Moravskoslezském kraji další dva lidi

8.05.2019
Moravskoslezští kriminalisté zahájili trestní stíhání 18letého muže a 34leté ženy pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž měl poskytnout psychotropní látku (syntetický kanabinoid) dalším dvěma osobám. Sedmnáctiletý mladík látku požít neměl, pětadvacetiletý poškozený ano, načež byl stižen zdravotními obtížemi. Stav oběti si vyžádal ošetření lékařem. […]

Moravskoslezští kriminalisté zahájili trestní stíhání 18letého muže a 34leté ženy pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž měl poskytnout psychotropní látku (syntetický kanabinoid) dalším dvěma osobám. Sedmnáctiletý mladík látku požít neměl, pětadvacetiletý poškozený ano, načež byl stižen zdravotními obtížemi. Stav oběti si vyžádal ošetření lékařem. Poškozený byl pravděpodobně intoxikován jednou z dávek syntetických kanabinoidů, jež se v regionu vyskytly na podzim roku 2018.

Policisté po oznámení události započali prověřovat veškeré informace. Na základě shromážděných důkazů pak policejní komisař zahájil trestní stíhání muže, který byl již v letošním roce odsouzen pro takový trestný čin. Soud mu uložil podmíněný trest odnětí svobody, přičemž zkušební dobu stanovil do roku 2021. Obviněnému tak aktuálně hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na deset let. Sdělení obvinění si však vyslechla i žena, která měla spoluobviněnému látku poskytnout. Obviněné hrozí trest odnětí svobody až na pět let. K předmětnému protiprávnímu jednání došlo v prvním květnovém týdnu 2019 na Opavsku. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili věci důležité pro trestní řízení, byla vyžádána znalecká zkoumání, vyšetřování pokračuje vedenými výslechy…

Doplňujeme krátkou bilanci (detailně jsme informace k loňským intoxikacím syntetickými kanabinoidy zveřejnili prostřednictvím tiskového brífinku v říjnu 2018). Vloni jsme v Moravskoslezském kraji vedli vyšetřování protiprávního jednání souvisejícího s intoxikacemi syntetickými kanabinoidy. V důsledku požití této psychotropní látky bylo vloni intoxikováno celkem 23 osob (dva muži zemřeli). Kriminalisté zjistili 20 pachatelů této trestné činnosti (ve věku od 14 – 45 let). První případ byl zaregistrován 10. 9. 2018 v Ostravě. Následovalo rovněž informování veřejnosti o nebezpečí při užití popsaných látek.

Vloni započatá vyšetřování policisté ukončili a poskytování informací je nyní v gesci příslušných státních zastupitelství či jednotlivých soudů (dle stavu řízení).

Po masivní medializaci jsme vloni nové případy předmětných intoxikací nezaznamenali. Na místě je opětovný apel, aby lidé předmětné syntetické kanabinoidy nekonzumovali.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři