Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Nehody na železnici
Aktuality > Nehody na železnici
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Střet Audi s motorovým vlakem v Horšovském Týně se obešel bez zranění

7.04.2021
Dne 6. dubna 2021 v 13:20 hodin došlo k dopravní nehodě v obci Horšovský Týn v ulici Hřbitovní v prostoru zabezpečeného železničního přejezdu bez závor a světelné signalizace č. P 676.
Osmatřicetiletá řidička osobního automobilu Audi B8 jedoucí od centra obce Horšovský Týn ulicí Hřbitovní k místnímu hřbitovu si před železničním přejezdem nepočínala zvlášť opatrně, zejména se nepřesvědčila, zda může na železniční přejezd bezpečně vjet, a nerespektovala svislé dopravní značení Stůj, dej přednost v jízdě!, když vjela na železniční přejezd v době, kdy místem projížděl osobní vlak ze stanice Horšovský Týn do stanice Staňkov.

Došlo ke střetu vozidla s osobním vlakem. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. U řidičky a strojvedoucího byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu přístrojem s negativním výsledkem. Škoda na osobním automobilu Audi B8 byla vyčíslena na 150 tisíc korun, na osobním vlaku na 30 tisíc korun.

V osobním vlaku jel jen strojvedoucí bez cestujících. Provoz na trati mezi stanicemi Horšovský Týn a Staňkov byl přerušen v době od 13:20 hodin do 15:00 hodin. Během přerušeného provozu nebylo potřeba zajistit náhradní dopravu a nedošlo k omezení žádného jiného spoje. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři