Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Nehody na železnici
Aktuality > Nehody na železnici
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se ve splavu topili tři lidé, jeden z nich na místě zemřel, další se pohřešuje

3.04.2021
Do rozsáhlé záchranné a pátrací akce se v pátek 2. dubna 2021 odpoledne zapojilo celkem osm hasičských jednotek na řece Ostravici.
Tonutí osob v jezu u autokempu ve Frýdlantu nad Ostravicí bylo na tísňovou linku ohlášeno několik minut po půl páté odpoledne.K události byli vysláni hasiči ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku, Ostrava - Jih, Ostrava - Zábřeh a Ostrava - Poruba a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Frýdlant nad Ostravicí, Ostravice, Metylovice a Baška.

Operační středisko část jednotek nasměrovalo přímo na místo události, další pak na vhodná místa ve směru toku - dle ohlášení se totiž jedna z osob měla pohybovat po proudu řeky.

[prolink]https://tydenikpolicie.cz/po-tonuti-pod-splavem-ve-frydlantu-nad-ostravici-jeden-mrtvy-jeden-nezvestny-a-jeden-clovek-v-kritickem-stavu/[/prolink]

Po příjezdu na místo tonutí již byla jedna z osob vytažena z vody a resuscitována, další dvě byly pohřešovány.

Velitel zásahu požádal Povodí Odry o dočasné snížení průtoku vody v řece..

Hasiči zahájili průzkum jezů na člunech uvázaných na traverz lanovou technikou, zároveň prozkoumávali oba břehy řeky a to jak ve spolupráci s policisty, tak i s vojáky, kteří v současné době posilují policejní hlídky. Ze vzduchu se do pátrání po pohřešovaných zapojily i vrtulníky Letecké záchranné služby a Policie ČR - druhý jmenovaný s termovizní kamerou.

Jednoho tonoucího se podařilo z řeky vytáhnout policistům kousek pod místem události a ihned zahájili resuscitaci. Do té se následně zapojili i hasiči a zdravotníci - zraněný byl následně v kritickém stavu převezen do nemocnice.

Nalézt třetího pohřešovaného se v průběhu pátečního zásahu nepodařilo a to ani přes nasazení policejních potápěčů. Pátrací akce byla ukončena ve 22 hodin.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři