Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Nehody u vody
Aktuality > Nehody u vody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Dívka (8) zemřela po vypadnutí z raftu, policie zveřejnila podrobnosti

22.06.2020
Muž (46) se v neděli odpoledne rozhodl, že se svými dvěma nezletilými dcerami sjede rozvodněnou Morávku. Řeka byla v danou chvíli rozbouřená a sjet by si jí troufl pouze zkušený vodák. Podle informací povodí Odry byla řeka na úrovni prvního stupně povodňové aktivity.

 

"Podle dostupných informací bylo zjištěno, že posádka člunu byla vybavena bezpečnostními prvky, jako jsou záchranné vesty. Utonulá dívka měla navíc i helmu,“ uvedla k případu policejní mluvčí Karolína Bělunková.

 

Událost vyvolala na sociálních sítích velkou roztržku, která se týká především podle mnohých nezodpovědného chování otce. Obyvatelé Frýdku-Místku také přidávají na sociální sítě fotky zapálených svíček na znamení upřímné soustrasti.

 

"Upřímnou soustrast rodině. Svíčku určitě zapálíme. Nechápu tu nezodpovědnost otce .. sám si dal ten největší trest,“ píše jeden z komentářů.

 

 

"Tohle může udělat jen blázen. Měl tam jít sám a netahat tam děti. Dítěte je mi líto ať se z toho dostane a otec blázen. Vše bych mu dala zaplatit,“ pustil se ostře do otce další z komentářů na facebookové stránce Frýdek-Místek bez cenzury.

 

Stále není známo, co otce k takovému hazardování vedlo, a kde byla v době události matka.

 

Plavidlo se na řece převrhlo. Muže a starší dceru (15) našli záchranáři na břehu bez vnějších známek zranění. Takové štěstí, ale neměla osmiletá dívka, kterou silný proud odnesl až do řeky Ostravice, odkud byla později vytažena hasiči z vody ven, bohužel bez známek života. Záchranáři ihned zahájili oživování a dívka byla letecky převezena do ostravské Fakultní nemocnice. I přes veškerou snahu se lékařům nakonec nepodařilo dívku zachránit.

 

 

 

„Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení v souvislosti s trestnými činy proti životu a zdraví, konkrétní trestný čin vyplyne ze závěrů prověřování. S ohledem k citlivosti případu a věku poškozené nebudeme sdělovat podrobnosti,“ doplnila mluvčí policie Bělunková.

Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Přidat komentář

Naši partneři