Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Naše ocenění
O NÁS > Naše ocenění
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

2013 - ŠIKovné skutky - za záchranu života

Záchranářské subjekty a další partneři sdružení pod Asociací Záchranný kruh se již více než 8 let věnují vývoji a vytváření vzdělávacích materiálů z oblastí běžných rizik a mimořádných událostí. Děti, jejich rodiče, učitelé a další lidé se mohou díky těmto materiálům naučit, jak se chovat v případě rizikové situace, do které se mohou kdykoliv dostat.

 

Multimediální interaktivní učebnice, pracovní listy a sešity, deskové vzdělávací hry, mobilní aplikace a mnoho dalších materiálu dnes používá ve výuce již více jak 3 000 škol v celé České republice. A mezi tyto materiály lze zařadit i video spoty vyrobené pro preventivně-informační vysílání Školního informačního kanálu.

„Tyto spoty vycházejí právě z našich multimediálních učebnic. Jsou uzpůsobeny pro televizní vysílání, řeší nejrůznější oblasti rizik a vystihují jen ty nejzákladnější pravidla bezpečného chování“, popsala Ing. Veronika Krajsová, prezidentka Asociace Záchranný kruh.

A právě jeden z těchto spotů pomohl zachránit lidský život.
„Preventivně-informační vysílání Školního informačního kanálu dopomohlo k záchraně chlapce z Dymokur. Sledování ŠIKu, konkrétně spotu od Záchranného kruhu, který seznamoval diváky s tím, jak se chovat v případě prolomení zamrzlé vodní plochy, a velká dávka hrdinství přispěly k záchraně života Lukáše L. z Dymokur. On a jeho parta si v loňském roce hráli na zamrzlém rybníku. Ledový povrch ale jejich váhu nevydržel a prolomil se. Jeho kamarádi Libor O. a Lukáš P. okamžitě zareagovali a dle instrukcí, které si pamatovali ze spotu z vysílání Školního informačního kanálu, Lukáše L. z ledové vody vytáhli. Celá nehoda se naštěstí obešla bez následků.“, shrnul celou událost Mgr. Jiří Lazar, bývalý ředitel ZŠ Dymokury.

Nyní převzali zástupci Asociace Záchranný kruh Ocenění za záchranu života - „ŠIKovné skutky“ - udělené společností ŠIK CZ, která provozuje projekt Školního informačního kanálu.

Je to pro nás velká pocta. Jsme velmi rádi, že naše práce má smysl a že jeden z našich spotů pomohl v takové situaci. Velké díky patří i všem našim spolupracovníkům, kteří se s námi na výrobě vzdělávacích materiálů podílejí“, řekl Lukáš Hutta, výkonný manažer asociace.

Již nyní se intenzivně pracuje na výrobě dalších vzdělávacích spotů. V realizaci je rovněž rozsáhlý projekt pro praktické vzdělávání pedagogů v poskytování první pomoci s názvem „Záchrana života realitou“.

„Zhruba za 2 týdny se dostanou na vánoční trh dětské výukové tablety MAXPAD, které obsahují všechny naše výukové aplikace zcela ZDARMA. Do finále jdou také přípravné práce na projektu Centra zdraví a bezpečí pro praktickou přípravu. Investorem projektu je město Karlovy Vary a stavět se začne na jaře roku 2014. Velkou část prostředků z investice 72 mil. Kč pak poskytne Evropská unie“, uzavřel Lukáš Hutta.

Související články:

Naše získaná ocenění

Za řadu let naší existence jsme získali spoustu ocenění. Děkujeme!Zjistit více

Přidat komentář

Naši partneři