Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Požáry, výbuchy, exploze
Aktuality > Požáry, výbuchy, exploze
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Kvůli požáru haly v pražském Braníku byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Na nebezpečný kouř upozorňovali obyvatele policisté pomocí zařízení LRAD

12.04.2021
Praha se probouzela do pondělního rána, když se na tísňové lince pražských hasičů rozezněl krátce před 6. hodinou telefon.
Hlášen byl požár v Ledařské ulici. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o cokoliv mimořádného, co by se vymykalo běžné rutině pražských profesionálních hasičů.Na místo kromě nich vyjeli také policisté. V době příjezdu první jednotky však bylo zřejmé, že se o rutinní zásah jednat nebude. Velitel okamžitě hlásil rychle se šířící požár haly a na místo si vyžádal další posilové jednotky.

Postupně bylo do Ledařské ulice vysláno 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Mezi nimi také jednotka HZS Správa železnic. Na místo zamířily další hlídky Policie ČR, včetně velitele policie, kriminalistů, či policistů ze Speciální pořádkové jednotky. Záchranáři na místo vyslali kromě posádky RZP také Inspektora provozu a velkokapacitní speciál Atego.

Modřanská ulice byla obousměrně uzavřena. Hasiči osadili hydranty a vodu dováželi kyvadlově z okolních ulic. O průjezdnost komunikací pro hasičské cisterny se postarali policisté, kteří odkláněli a regulovali dopravu.Protože se oblak kouře začal díky větru šířit nejen do Braníka, ale do oblasti Lhotky, Kamýku a směrem na Modřany, projížděli policisté nejprve okolní ulice svým služebním vozem, ze kterého hlásili upozornění, aby lidé nevětrali a nevycházeli zbytečně ven. Velitel policie si na místo přivolal vozidlo se zvukovým zařízením LRAD, které spadá pod Speciální pořádkovou jednotku, a pomocí kterého posléze policisté informovali veřejnost o již výše zmíněných doporučeních.

Hasiči zasahovali pomocí několika vodních proudů ze země i z výškové techniky. Uvnitř skladovací haly byl uskladněn textil a také nábytek. Kvůli bortící se konstrukci haly nemohli hasiči dovnitř objektu. Celý zásah probíhal v dýchací technice. Kvůli kouři v okolí byly některé policejní hlídky, odklánějící dopravu, vybaveny plynovými maskami.

[prolink]https://tydenikpolicie.cz/pozar-v-prazskych-strasnicich-zpozorovali-jako-prvni-policiste-okamzite-zacali-pomahat-zranenym-tech-bylo-celkem-ctrnact/[/prolink]

Před osmou hodinou ranní proběhlo střídání směn hasičů, policistů i záchranářů.

Kvůli požáru musela být kromě automobilové dopravy zastavena také doprava tramvajová. Potíže hlásily také autobusy, které stály v dlouhých kolonách, jenž se v okolí místa požáru vytvořily. Koncentrace případných nebezpečných látek v ovzduší na místě měřili chemici pražských hasičů i chemici z Chemické laboratoře Kamenice. Chemici pražských hasičů se rovněž postarali o výměnu vzduchových lahví zasahujících hasičů. Na místo vzlétla také posádka vrtulníku Letecké služby ČR, která monitorovala oblak kouře směřující do obydlené oblasti.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Stejně tak výše vzniklé škody.Aktualizace 12:00 - Lokalizaci velitel zásahu ohlásil před půl desátou, následovalo poměrně složité a náročné dohašování i s ohledem na to, že během zásahu se propadla část střechy haly.

Kolem desáté hodiny se podařilo částečně zprůjezdnit Modřanskou ulici ve směru do centra. Příčinu a rozsah škod šetří hasičští a policejní vyšetřovatelé, kteří se na místo budou vracet v odpoledních hodinách.

Aktualizace 19:00 - Z Braníka odjely před 19. hodinou všechny jednotky, další kontrola místa požáru bude ve večerních hodinách.

Aktualizace 20:00 - V úterý dopoledne proběhne v místě požáru došetření.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři