Terorismus

Terorismus a jiné hrozby

V poslední době se velmi často mluví o terorismu. Bohužel se i teroristické útoky stávají čím dál častěji. I proto je potřeba o terorismu něco vědět a naučit se, jak se v případě teroristického útoku zachovat.

Terorismus - jak se chránit?

Buďte vždy ostražití a nepodceňujte závažnost situace. V případě, že uvidíte či uslyšíte jakoukoli podezřelou činnost, kontaktujte policii.

Anonymní oznámení o bombě

Pokud se k vám dostane anonymní oznámení o uložení bomby, výbušniny či výbušniny s použitím nebezpečné látky, tak ihned vše oznamte na tísňovou linku 158 (Policie ČR) nebo 150 (Hasičský záchranný sbor ČR) nebo 112 (tísňové volání), kde bude prověřeno, zda je anonymní oznámení skutečné nebo falešné.

Nález podezřelého předmětu

Jestliže narazíte kdekoliv na takovéto podezřelé zavazadlo, munici, předmět, který se vám zdá podezřelý a přípomíná vám bombu či jiný výbušný nástražný systém, v žádném případě s tímto předmětem nemanipulujte a nedotýkejte se ho.

Podezřelá zásilka

Je velice těžké určit, zda jde o podezřelou poštovní zásilku, či ne. Než zavoláte na tísňovou linku, seriózně zvažte skutečnosti, které mohou vést k názoru, že se jedná o podezřelou zásilku. Takovým znakem může být to, že se jedná o předmět od neznámého či anonymního odesílatele s podezřelým rukopisem či výhrůžným textem na zásilce, zapáchající zásilku nebo zásilku, z níž trčí dráty nebo se ozývá podivné tikání. Při otevření zásilky to může být např. podezřelá sypká hmota nebo jakýkoliv podezřelý předmět.

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík