Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Výšky a hloubky
Aktuality > Výšky a hloubky
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

K záchraně ženy v lomu na Berounsku vzlétl vrtulník LZS

28.04.2019
V jednom z lomů na Berounsku, ve kterém v současné době pracuje skupina lezců, jenž lom čistí tak, aby mohla být na skály vpuštěna veřejnost, došlo v neděli večer k nešťastné události. Jeden z lezců se dostal do problémů. Pomohla mu kolegyně, která jej jistila, a která zabránila jeho pádu. V tu chvíli však ženu […]

V jednom z lomů na Berounsku, ve kterém v současné době pracuje skupina lezců, jenž lom čistí tak, aby mohla být na skály vpuštěna veřejnost, došlo v neděli večer k nešťastné události.

Jeden z lezců se dostal do problémů. Pomohla mu kolegyně, která jej jistila, a která zabránila jeho pádu. V tu chvíli však ženu zasáhl do hlavy kámen padající ze skály. Nutno podotknout, že v daný okamžik se žena zachovala nejlépe, jak mohla.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka HZS SČK ze stanice Beroun, posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje, prvosledová hlídka Policie ČR z Berouna s Medic batohem a povolány byly vrtulníky LZS Kryštof 01 a Letecké služby Policie ČR s hasiči – leteckými záchranáři na palubě.

Vrtulník LZS nejprve nemohl uvnitř lomu přistát, protože na skalách stále viseli lidé na lanech. Posádku vrtulníku tedy vyložil vedle. Do lomu se dostaly také pozemní síly.

Záchranáři si ženu převzali do své péče a zjistili, že utrpěla úraz hlavy. Pacientka byla při vědomí. Vrtulník s hasiči – leteckými záchranáři byl ještě cestou na místo odvolán zpátky na svou základnu. Jakmile pak slezli všichni lezci ze skal na zem, přelétl do lomu vrtulník LZS Kryštof 01.

Hasiči pomohli ve snášecí vaně s transportem pacientky k vrtulníku, který následně ženu přepravil do motolské nemocnice.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři