Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Výšky a hloubky
Aktuality > Výšky a hloubky
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Muž na Frýdecko-Místecku spadl ze střechy domu, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

18.05.2019
Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 17. května u vážného úrazu na Frýdecko-Místecku. Pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska přijali ve čtvrt na čtyři odpoledne tísňovou výzvu z Kunčiček u Bašky s informací o pádu člověka ze střechy domu. Na místo byla neprodleně vyslána posádka RZP z Frýdlantu nad Ostravicí a vrtulník letecké záchranné služby […]

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 17. května u vážného úrazu na Frýdecko-Místecku. Pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska přijali ve čtvrt na čtyři odpoledne tísňovou výzvu z Kunčiček u Bašky s informací o pádu člověka ze střechy domu. Na místo byla neprodleně vyslána posádka RZP z Frýdlantu nad Ostravicí a vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Čtyřicetiletý muž zůstal po pádu z přibližně pětimetrové výšky při vědomí, utrpěl však poranění v oblasti zad a horní končetiny. Zasahující lékař nevyloučil ani vnitřní poranění břicha. Pacient byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, záchranáři rovněž ošetřili zraněnou končetinu a zahájili podávání léků. Po provedení přednemocniční neodkladné péče postiženého transportovali do nemocnice letečtí záchranáři. Předali jej do péče týmu urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři