Ostravští hasiči zachraňovali čtyři dělníky z nakloněné stavební lávky

16.05.2019
Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) se zapojily ve středu 15.5.2019 před polednem do úspěšné záchrany čtyř dělníků, kterým se na fasádě panelového domu v Ostravě-Porubě zasekla stavební lávka a plošina zůstala nebezpečně nakloněná na úrovni mezi 7. a 8. patrem opravovaného domu. Mladí muži vyvázli díky hasičům bez zranění. Do porubské Podroužkovy ulice vyjely […]

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) se zapojily ve středu 15.5.2019 před polednem do úspěšné záchrany čtyř dělníků, kterým se na fasádě panelového domu v Ostravě-Porubě zasekla stavební lávka a plošina zůstala nebezpečně nakloněná na úrovni mezi 7. a 8. patrem opravovaného domu. Mladí muži vyvázli díky hasičům bez zranění.

Do porubské Podroužkovy ulice vyjely ihned po ohlášení události dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – z ostravských stanic Poruba a Zábřeh, včetně dvou výsuvných automobilových žebříků s dosahem 55 metrů a 30 metrů (AZ 55 MB Arocs, AZ 30 Camiva).

Zasahující hasiči nakonec situaci vyřešili velmi rychle – zatímco byly zespodu ustavovány automobilové žebříky, vyrazili vstupní dveře (právě) prázdného bytu, který měl okna nejblíže k dělníkům na stavební plošině v nebezpečí, a zachránili je vtažením dovnitř. Majitelům bytu bude samozřejmě škoda na dveřích co nejdříve uhrazena.

Hasiči se pak ještě postarali o vyrovnání poškozené stavební lávky a její nouzové spuštění pomocí manipulace z koše automobilového žebříku až na zem – ve spolupráci se stavebním technikem.

Přečteno 19x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře