Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Medvěda pronásledujícího na Slovensku dva lidi zahnal policista varovným výstřelem. Život ženy se už bohužel zachránit nepodařilo

16.03.2024
V pátek v podvečer bylo v na tísňovou linku slovenské Horské záchranné služby nahlášeno, že v oblasti Sinnej v Nízkých Tatrách došlo k setkání dvou lidí s medvědem.
Mělo se jednat o 29letého muže a 31letou ženu, oba z Běloruska. Medvěd měl dvojici pronásledovat, přičemž se podle oznamovatele dvojice rozdělila a každý utíkal jiným směrem. Medvěd měl následně pronásledovat ženu, se kterou muž ztratil fyzický kontakt a již ji ani neslyšel.

Do terénu ihned vyrazili horští záchranáři se služebním psem, dále členové Střediska lavinové prevence s drony s termovizí, člen zásahového týmu pro medvěda hnědého a samozřejmě také slovenští policisté.

Zakrátko služební pes horských záchranářů označil místo pod skalním převisem, kde se po pádu ze strmého srázu nacházela medvědem pronásledovaná žena, bohužel již bez známek života. Medvěd se nacházel poblíž. Zahnat se ho podařilo díky služebnímu psovi horských záchranářů a pomocí varovného výstřelu slovenského policisty.

S mužem se záchranářům podařilo navázat zvukový kontakt. Následně jej našli uvízlého nad skalním převisem. Byl vyděšený, ale jinak nezraněný. Záchranáři ho doprovodili ke služebnímu vozidlu a následně ho převezli do domu Horské záchranné služby.

Tělo ženy záchranáři po neodkladných úkonech vyprostili ze špatně přístupného terénu a následně ho na žádost policie transportovali pryč.

Veškeré okolnosti celé události jsou předmětem dalšího prověřování.


...

Přidat komentář

Naši partneři