Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Policisté na jižní Moravě doprovodili záchranáře převážející miminko do nemocnice

24.02.2024
Doslova jízdu o život mají za sebou zlínští záchranáři. Ti v pondělí odpoledne urgentně transportovali miminko ze Zlína na operační sál do brněnské dětské nemocnice.
Jenomže jejich pohodovou jízdu nečekaně překazil defekt zadního kola. Zdravotníci s novorozencem náhle zůstali bezmocně stát v odstavném pruhu dálnice D1 poblíž Vyškova.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=policie-cr-policiste-pomohli-pri-transportu-miminka-do-nemocnice-64920940[/tp-embed]

Okamžitě jim na pomoc vyrazila náhradní sanita jihomoravských záchranářů, ale i zdejší dopravní policisté. Před jejich příjezdem ale u odstaveného blikajícího záchranářského vozu náhodně zastavila brněnská převozová sanitka, jehož řidič pospíchajícím kolegům ve svízelné situaci pomohl.

Policisté na místo přijeli po bleskové výměně kola, aby se společně mohli vydal na cestu do nemocnice. Houkající policejní hlídka zlínským zdravotníkům bezpečně razila cestu kolonami nejen na dálnici. I díky tomu dojeli záchranáři do cílové stanice včas.

Šoférům připomínáme včasné vytváření záchranářských uliček. Ty se správně mají utvářet už tehdy, když řidiči vjíždí do kolony. Jakmile už řidiči v koloně stojí, rychle vytvořit záchranářkou uličku pro houkající sanitku jde už jen stěží. V podobných situacích pak jsou vozidla s právem přednostní jízdy zbytečně zdržovány. Takovým šoférům navíc ve správním řízení za přestupek hrozí až pětitisícová pokuta. Stejná sankce hrozí řidičům i za její zneužití.
...

Přidat komentář

Naši partneři