Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Policisté ve vlaku ve Vršovicích úspěšně resuscitovali ženu

11.03.2024
V úterý 5. března, kolem dvacáté hodiny večerní, přijali policisté oznámení o ležící podnapilé ženě ve vlaku, který jede z Prahy na Slovensko a právě zastavil na Nádraží ve Vršovicích.
Policisté z Místního oddělení Vršovice, po příjezdu na místo, nalezli v jednom z vagónů ženu, která ležela zaklíněná pod sedačkami.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=policie-cr-zachrana-zivota-na-nadrazi-ve-vrsovicich-64944394[/tp-embed]

Paní však nereagovala na hlasité výzvy policistů a ani na bolestivé podněty. Policisté tedy ženu během pár vteřin vyprostili z pod sedaček a zjistili, že není při vědomí, nedýchá a z tohoto důvodu jeden z policistů zahájil srdeční masáž.

Druhý z policistů okamžitě běžel do služebního vozidla pro defibrilátor a zároveň přivolal prostřednictvím linky 155 záchrannou službu. Za stále probíhající srdeční masáže jedním z policistů, druhý policista otevřel a nachystal defibrilátor. Posléze ženě rozstřihl oblečení, aby ji mohl na hrudník přiložit snímací elektrody z přístroje, přičemž přístroj nedoporučil výboj a proto policisté pokračovali v ruční srdeční masáži i po příjezdu záchranářů.

Hlídka po celou dobu pracovníkům záchranné služby pomáhala a spolupracovala s nimi. Lékařka na místě konstatovala, že jejich včasným zásahem a správným postupem při provádění první pomoci se podařilo ženě obnovit životní funkce. Policisté záchranářům pomohli s transportem pacientky do sanitního vozu, kterou převezli do nemocnice.
...

Přidat komentář

Naši partneři