Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Pražští strážníci poskytovali první pomoc muži s masivním krvácením

15.02.2024
Strážníci z Prahy 8 zachraňovali muže s hlubokou řeznou ránou na předloktí, pak pomáhali záchranářům i zdravotníkům v nemocnici.
V neděli, krátce před 23. hodinou, byli strážníci přivoláni k muži s krvácivým zraněním do Horňátecké ulice v Kobylisích. Opilý muž ležel na schodišti před vstupem do budovy a silně krvácel z hluboké rány na předloktí.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=mp-praha-masivne-krvacel-prvni-pomoc-mu-poskytli-straznici-64900373[/tp-embed]

Svědci uvedli, že při pádu rozbil skleněnou výplň vstupních dveří, a když se chtěl zachytit mříže, která je na dveřích zevnitř, sjela mu ruka na kusy skla trčící z rámu. Rána byla deset centimetrů dlouhá, hluboká a silně krvácela.

Strážníci přivolali záchrannou službu a snažili se zastavit krvácení tlakovými obvazy a speciálním turniketem, který je součástí záchranářských batohů ve služebních vozech městské policie. Jednačtyřicetiletý muž příliš nespolupracoval, chvílemi byl agresivní, snažil se sundat obvazy a vytrhnout si kanylu.

Proto strážníci pomáhali s jeho uklidněním nejen uvnitř sanitního vozu, ale i při převozu a následně v nemocnici. Dechová zkouška ukázala 2,62 promile.
...

Přidat komentář

Naši partneři