Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Při pádu stožáru velmi vysokého napětí u Řevnic zemřel stavební dělník. Další dva byli zraněni

13.03.2024
V Zadní Třebani na Berounsku pracovali ve středu dělníci na demontáži stožárů velmi vysokého napětí. Pracovali, mimo jiné, v koši plošiny.
Ze zatím neznámých příčin došlo k pádu jednoho ze stožárů, přičemž došlo k pádu také koše plošiny, ve které se tou dobou nacházeli dva dělníci. Oba byli zraněni, stejně jako další dělník, jenž se v době pádu nacházel na zemi.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=zzs-th-plus-odlet-vrtulniku-lzs-64946376[/tp-embed]

Na místo okamžitě vyjely nejbližší policejní hlídky. Povolány byly posádky Záchranné služby Trans Hospital PLUS a Záchranné služby ASČR. Na místo zároveň vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01.

Jednomu z dělníků již záchranáři nemohli pomoci a lékař byl nucen u něj konstatovat smrt. Druhý dělník utrpěl velmi vážná zranění, a to v oblasti hlavy a dolní končetiny. Záchranáři mu poskytli intenzivní lékařskou péči, museli ho zaintubovat a po zaléčení ho letecky přepravili do motolské nemocnice. Třetí z dělníků utrpěl lehká zranění a po ošetření byl pozemní posádkou převezen do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Na místo vyrazila výjezdová skupina kriminalistů z Prahy venkov - západ, která celou událost zadokumentovala. Kriminalisté veškeré okolnosti události nadále prověřují.
...

Přidat komentář

Naši partneři