Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Svitavští policisté za pomoci AED pomohli při záchraně lidského života

9.11.2021
V pátek 5. listopadu 2021 byli policisté z obvodního oddělení ve Svitavách vysláni v rámci spolupráce se záchrannou službou k muži v bezvědomí.
Ten zkolaboval na náměstí Míru na ulici.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=policiste-s-pomoci-aed-pomohli-pri-zachrane-lidskeho-zivota-64245137[/tp-embed]

Tam ho začali resuscitovat tři svědci. Policisté po příjezdu zkontrolovali životní funkce muže, a jelikož měl profialovělý obličej, řádně mu zaklonili hlavu, aby uvolnili dýchací cesty. Následně na jeho tělo připojili elektrody a převzali od svědků nepřímou srdeční masáž.

Během osmi minut než na místo přijela záchranná služba automatický externí defibrilátor (AED) vyhodnotil použití tří výbojů. S obnovenými životními funkcemi byl 54letý muž převezen záchrannou službou do nemocnice.

Automatickými externími defibrilátory Krajské ředitelství policie Pardubického kraje vybavilo letos v létě 24 služebních vozidel díky daru Pardubického kraje. Naši policisté téměř denně, a někdy i několikrát, vyjíždějí na žádosti od záchranné služby na použití AED a každé úspěšné použití je pro ně velkým zadostiučiněním.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři