Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Ztraceného chlapce v ZOO nalezli zlínští strážníci ve výběhu jeřábů a želv

12.02.2024
V letošním roce nalezli strážníci Městské policie Zlín již šest osob, jejichž osobní údaje figurovaly v policejní databázi hledaných a pohřešovaných osob.
Ve čtvrtek 8. února 2024 večer tak například spatřil operátor městského kamerového systému na autobusovém nádraží muže, který odpovídal popisu hledaného. Na místo proto vyslal nejbližší motorizovanou hlídku, avšak dotyčný mezitím stihl nastoupit do přistaveného linkového autobusu. Ten strážníci zastihli při odjezdu a záhy skutečně zjistili, že se uvnitř nachází hledaný mladistvý. Hlídka MP Zlín ho proto předala k dalšímu opatření Policii ČR.

Poněkud odlišná událost se pak odehrála v neděli 11. února odpoledne v areálu zlínské zoologické zahrady. Několik minut před pátou hodinou přijal operační důstojník oznámení od otce 5letého chlapce, který se jim v areálu ztratil.

Jako první dorazila na místo hlídka MP Zlín z místního okrsku, která informovala pracovníky zoologické zahrady a zkontaktovala se s vystrašenými rodiči. Vzhledem k rozlehlosti areálu se následně dostavily také další hlídky, které se zapojily do hledání pohřešovaného hocha jak uvnitř, tak i v jeho okolí. Nebylo totiž možno vyloučit, že malý hoch mohl ještě před příjezdem strážníků opustit areál zahrady. Hlídky MP Zlín se také přednostně zaměřily na okolí vodního toku se zvýšeným průtokem.

Po necelé půlhodině pak byla jedna z pěších hlídek MP Zlín úspěšná a hocha spatřila ve výběhu, který je za normálních okolností určen pro jeřáby laločnaté a želvy. Jeden ze strážníků proto přelezl hrazení a chlapci pomohl zpět, kde si jej převzal jeho tatínek. Názor jeřábů a želv na nečekanou návštěvu se nám zjistit nepodařilo, neboť se v daný okamžik ve venkovním výběhu nikdo z nich nenacházel.

Ačkoliv návštěva zlínské zoo patří k hodnotnému způsobu trávení volného času, porušení návštěvního řádu nemusí být zcela bez rizika. Ztráta malého dítěte

v rozlehlém a současně členitém areálu s velkým množstvím zvířat ho může vystavit značnému nebezpečí. Nespouštějte proto při návštěvě ZOO ze svých dětí oči a mějte je pod neustálou kontrolou.
...

Přidat komentář

Naši partneři