Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
Aktuality > Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

FOTO: Hasiči zachránili na Bruntálsku ze zřícené budovy muže

20.05.2014

zachranaRDzriceniMalaMoravka-(BR)-(4)

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 19.5.2014 večer v obci Malá Morávka (okres Bruntál), kde se zřítil jeden ze stropů velkého trvale neobývaného rodinného domu. V něm ale žily „načerno“ čtyři osoby. Hasičům se podařilo velmi rychle vyprostit z trosek muže, který nestačil objekt včas opustit.

Operační středisko hasičů bylo o zřícení objektu informováno v pondělí v osm hodin večer. Na místo ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov a Bruntál, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Malé Morávky.Hasiči zjistili, že se zřítil strop jednoho ze dvou podlaží velkého rodinného domu, kde žili čtyři squateři. Jednomu z nich se nepodařilo včas uniknout – zavalil jej těžký trám se sutinami. Hasiči se k němu dostali přes dveře, v nichž vyřezali motorovou pilou otvor, pak se k němu vplížili a vytáhli. Muž zhruba ve věku 30 let s nimi komunikoval. Předali jej zdravotníkům ZZS MSK.

Zbývající tři muži čekali na pomoc hasičů v nezavalené části objektu, později byli vyvedeni do bezpečí.

Přivolaný statik rozhodl, že dům nelze dál využívat. Jeho třem nezraněným obyvatelům obec zařídila náhradní ubytování. Hasiči zabezpečili objekt před dalším vniknutím „nepovolaných“ osob.


Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
FOTO: HZS MSK

Autor, zdroj: Policejní deník, http://policejnidenik.cz

Přidat komentář

Naši partneři