Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
Aktuality > Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Hasiči ukončili zásah u závalu na Benešovsku po 10 hodinách

31.03.2017
Ve čtvrtek 30. března dvanáct minut před desátou hodinou dopoledne bylo na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje oznámeno zavalení dvou osob zeminou v areálu Statku Záhořany v obci Čistec nedaleko Čerčan. Na místo události byla vyslána profesionální jednotka hasičů ze stanice Benešov a dvě dobrovolné jednotky obcí Přestavlky u Čerčan a Čerčany. Zároveň byl […]

Ve čtvrtek 30. března dvanáct minut před desátou hodinou dopoledne bylo na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje oznámeno zavalení dvou osob zeminou v areálu Statku Záhořany v obci Čistec nedaleko Čerčan.

Na místo události byla vyslána profesionální jednotka hasičů ze stanice Benešov a dvě dobrovolné jednotky obcí Přestavlky u Čerčan a Čerčany. Zároveň byl aktivován pražský tým USAR, který má na starosti vyhledávání, vyproštění a prvotní ošetření osob uvězněných v sutinách objektů, zřícených následkem přírodních katastrof, nehod nebo úmyslného jednání. O události byla informována také Hlavní báňská záchranná stanice Praha.

Po příjezdu velitele čety na místo události bylo zjištěno, že došlo k sesunutí svahu a zavalení dvou pracovníků, kteří zde prováděli hydroizolaci na základech domu. Už po prvotním průzkumu bylo zřejmé, že oba utrpěli smrtelná zranění, což potvrdil i přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby.

Mezitím z Prahy vyjel tým USAR a ze stanice HZS Slaný speciální kontejner s výdřevou. Po příjezdu všech jednotek na místo byla tragická událost nejprve zadokumentována kriminální policii a poté byl odbagrován kus svahu. Následovalo zajištění svahu pomocí stabilizačních tyčí a výdřevy. Jakmile byl protisvah zajištěn, hasiči sbíječkami odstranili část betonového základu a pak postupně vyprostili obě zavalené osoby.

Náročný zásah, při kterém spolupracovali i členové Týmu posttraumatické péče HZS Středočeského kraje, byl ukončen téměř po deseti hodinách od ohlášení události. Co bylo přesnou příčinou sesuvu půdy, je předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři