Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
Aktuality > Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Kriminalisté začali s vyšetřováním zřícení klenby v Mikulandské, místo události pomohl zkontrolovat policejní dron

18.07.2018
V úterý krátce po desáté hodině ráno zasahovaly složky integrovaného systému v Mikulandské ulici v Praze 1, kde došlo k zřícení klenby stropu rekonstruované budovy. Podle prvotních informací měla spadlá suť zasypat čtyři dělníky, kteří nestačili budovu před pádem klenby opustit. Hasiči po příjezdu na místo začali ihned se záchrannými pracemi, při kterých se jim […]

V úterý krátce po desáté hodině ráno zasahovaly složky integrovaného systému v Mikulandské ulici v Praze 1, kde došlo k zřícení klenby stropu rekonstruované budovy. Podle prvotních informací měla spadlá suť zasypat čtyři dělníky, kteří nestačili budovu před pádem klenby opustit.

Hasiči po příjezdu na místo začali ihned se záchrannými pracemi, při kterých se jim podařilo „vyhrabat“ tři zasypané osoby. Ty byly ihned ošetřeny zdravotníky a následně převezeny do několika nemocnic.

Vzhledem k domněnce, že by se pod sutí měla nacházet další osoba, zapojily se do záchranných akcí postupně dva sací bagry, které hasičům pomáhaly s odstraňováním suti.

Na místě události byla současně se záchrannými pracemi provedena uzávěra několika ulic, aby silniční provoz nekomplikoval záchranné akce. Kompletně byla uzavřena Mikulandská ulice a to jak pro pěší tak motorová vozidla. Provoz v Národní ulici byl uzavřen pro motorová vozidla a omezen pro pěší. Provoz tramvají byl zastaven jen v důsledku výjezdu a příjezdu těžké techniky a dle potřeby jinak narušen nebyl. Na bezpečnost a plynulost v uzavřených oblastech dohlíželi policisté pořádkové, dopravní a cizinecké policie.

Ve večerních hodinách, kdy byla veškerá suť odstraněna a nepotvrdila se domněnka, že byl ještě někdo zavalen, převzali místo události policisté.

V ranních hodinách se na místo dostavili kriminalisté spolu se znalcem z oboru stavebnictví, kteří zahájili ohledání místa události. Vzhledem ke skutečnosti, že místo události je s ohledem na nestabilitu budovy stále nebezpečné, byl použit policejní dron.

V celé věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři