Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
Aktuality > Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Na chlapce v Bohumíně spadla dvacetimetrová lípa

1.05.2018
K pádům vzrostlých stromů už moravskoslezští hasiči vyjížděli v pěti s šesti okresů Moravskoslezského kraje (bez pádu stromu je zatím Bruntálsko). V Novém Bohumíně spadla zhruba hodinu po pondělním poledni na chlapce a ještě na zaparkované auto lípa, vysoká 20 metrů. Hasiči nemuseli chlapce vyprošťovat, asistovali týmu ZZS MSK při jeho uložení a transportu do […]

K pádům vzrostlých stromů už moravskoslezští hasiči vyjížděli v pěti s šesti okresů Moravskoslezského kraje (bez pádu stromu je zatím Bruntálsko).

V Novém Bohumíně spadla zhruba hodinu po pondělním poledni na chlapce a ještě na zaparkované auto lípa, vysoká 20 metrů. Hasiči nemuseli chlapce vyprošťovat, asistovali týmu ZZS MSK při jeho uložení a transportu do vrtulníku LZS.

Pak lípu opatrně pořezali.

Tisková zpráva ZZS MSK (Lukáš Humpl):
Posádky zdravotnické záchranné služby vyjížděly v pondělí 30. dubna ke zraněnému chlapci na Karvinsku. Operátoři převzali ve čtvrt na dvě odpoledne tísňové volání z Bohumína, kde došlo při prudkém poryvu větru k pádu stromu na dítě. Na místo byla vyslána nejbližší posádka RZP a letečtí záchranáři z Ostravy. První tým byl u pacienta během pěti minut od nahlášení.

Třináctiletý chlapec jel, podle informací, které mají záchranáři k dispozici, na koloběžce, když poryv větru způsobil na ulici pád vzrostlého stromu. Ten dopadl kmenem na zaparkované vozidlo a korunou zasáhl dítě, jež zůstalo pod větvemi. Záchranáři za pomoci hasičů chlapce vynesli na vyprošťovacím rámu a zahájili jeho ošetřování. Postižený byl při vědomí, zasahující lékař při prvotní vyšetření zjistil na jeho těle mnohočetné oděrky, a to v oblasti hlavy a horních končetin, došlo rovněž k poranění dolní končetiny.

Týmy ZZS poskytly přednemocniční neodkladnou péči. Stav dítěte nebyl život ohrožující, vzhledem k mechanismu úrazu jej však do zdravotnického zařízené přepravil vrtulník LZS. Dítě bylo předáno na oddělení urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři