Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
Aktuality > Zřícené budovy, sesuvy, zemětřesení
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Vítr v Chotěboři zbořil zeď domu, suť uzavřela celou ulici

1.11.2012

CHOTĚBOŘ (MEDIAFAX) - Zeď starého neobydleného domu v Palackého ulici v Chotěboři nevydržela ve čtvrtek poryv větru a sesunula se. Nikdo se nezranil, kvůli suti a možnému dalšímu sesuvu zdí ale musela být celá ulice uzavřena. Informaci agentuře Mediafax potvrdila mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová.

Silný vítr zasáhl i Vysočinu. Asi největší škodu napáchal v Chotěboři, kde jeden z poryvů nevydržela zeď starého domu. ?Na místě zasahovali hasiči, kteří místo zajistili. Hrozí totiž další sesuv zdi,? uvedla Musilová s tím, že dům byl neobydlený a při sesuvu nebyl nikdo zraněn.

Zničený dům zkomplikoval dopravu v Chotěboři, leží totiž na průtahu městem. Vedení radnice proto muselo ve spolupráci s Policií okamžitě uzavřít celou Palackého ulici. ?Objízdná trasa je vyznačena a vede ulicemi města,? uvedl tajemník městského úřadu Jiří Fišera.

Dům patří soukromému majiteli, město proto jedná o jeho demolici právě s ním. ?Hrozí sesuv celého domu, proto je potřeba věc vyřídit co nejrychleji,? dodal tajemník. Jednání budou zřejmě pokračovat v pátek.

Dušan Vrbecký, vanacova@mediafax.cz

Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Přidat komentář

Naši partneři