Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Cestování
Archiv > IB - Výstrahy, rady, informace > Každodenní rizika > Cestování
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP
Dopravní nehoda v ciziněDovolená a pocit bezpečíLetní dětský táborOdjezd na dovolenouOkradli Vás v zahraničí?Pouliční krádeže v místech s větším výskytem lidíPřivolání pomoci v ciziněUžitečné rady pro cestu do zahraničí

Dovolená a pocit bezpečí

  • Při ubytování v hotelu, bungalovu či pod stanem lze využít službu - pronájem bezpečnostních schránek-skříněk pro uložení peněz, dokladů atd., kterou nabízejí někteří majitelé.
  • Klidný odpočinek na dovolené zajistí i vhodně vybrané pojištění na cesty a pohyb včetně pojištění úrazu a případného ošetření v cizině.
  • Při procházkách (promenáda, prohlídky památek, nákupy na tržištích) mějte vždy nutné peníze a doklady uschovány odděleně na několika místech, přímo na těle (ledvinky, bezpečnostní peněženky).
  • I při koupání v moři lze zabezpečit nejnutnější věci na pláži (například taška, windsurfing) pomocí osobního alarmu.
  • Vyplatí se, když se seznámíte s důvěryhodnými "dovolenkáři" a navzájem si ohlídáte majetek. Lidská sounáležitost někdy zmůže více než technika.
  • V případě potíží se urychleně obraťte na průvodce zájezdu, recepci, kde jste ubytováni, na policejní stanici, případně na zastupitelský úřad naší země. Při krádeži, poničení auta nebo jiné hmotné či tělesné újmy si nechte vše v místě vašeho pobytu potvrdit. Předejdete tím problémům při uplatňování náhrady škody v pojišťovnách.

Autor, zdroj: Blažena Kašparová, PČR Sokolov

Naši partneři